1c:İşletme

İşmri-Varyant-Seçimi-1024x552

1C: İşletme, Rusya / Moskova’ da yerleşik bulunan 1C Şirketi tarafından küçük firmalardan büyük firmalara kadar  iş akışları, projeleri, veri ilişkileri ve süreçlerini yönetmek için üretilmiş Masaüstü ve Web tabanlı Hızlı Uygulama Platformudur.

 

  1. 1C:İşletme, Kuruluşunuzun nasıl çalıştığını mükemmel bir biçimde ortaya koyan, değişim ve büyümelere kolay bir şekilde adapte olan bir iş ve işlem yönetim sistemidir.
  2. 1C:İşletme, mümkün olabilecek en az kaynak kullanımı ile dünya kalitesinde bir verimlilik teknolojisini emrinize verir.
  3. 1C:İşletme‘nin “Hızlı Uygulama Platformu” mimarisi ile işletmenize özel uygulamalarınızı hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.
  4. 1C:İşletme Hızlı Uygulama Platformu şirketlere desktop ve web tabanlı uygulamaları, HAZIR TASARIM VE İŞ AKIŞ NESNELERİ ile bütünleştirilmiş olarak çok hızlı tasarlama imkanı sunar.

1c:İşletme Türkiye’ye yeni bir teknoloji sunuyor:

1C:İşletme sistemi, Türkiye’deki işletmelere rekabet güçlerini artırma imkanı sağlarken yazılım alanında faaliyet gösteren uzmanlara da uygun iş olanakları sunuyor. Genellikle işletmeler kullandıkları uygulamayı ek program almaksızın kişiselleştirebilmek isterler. Daha önceki yazılımların sabit yapılı otomosyonlar olması, kullanıcıların özel işlevler ekleme gereksinimlerini karşılamazken, 1C : İşletmenin açık kaynak kodlu, kullanıma hazır ticari uygulamalar ve kişileştirme imkanı sunan platformu sayesinde artık işletmeler mevcut fonksiyonlar üzerinde değişiklik yapabildikleri gibi ihtiyaç duydukları başka bir fonksiyonu da ekletebilmektedirler.

Uygulamalar platform üzerinde çalışır ve gücünü platformdan alırlar. Bütün veritabanı işletim sistemlerine uygun olan platformu, hem yerel ağda hem de web üzerinde çalışabilir. Bu da işletmenin verileriyle 1C:İşletme yazılımı ve işletim sisteminden bağımsız olarak, internetin bulunduğu her yerden Internet Explorer, Mozilla Firefox, Chrome, Safari vb. internet tarayıcılarını kullanarak, çalışma olanağı sağlar. 1C:İşletme, hata ayıklama ve kod oluşturma yardımcıları sayesinde de deneyimli olmayan uzmanların bile işini son derece kolaylaştırmaktadır.

1C:İşletme; Türkçe dahil 12 farklı dili destekleyen bu güçlü teknoloji ile, 20 ülkede 1.000.000’dan fazla firmaya hizmet vermektedir. Siz de bu gücü kullanarak, hızlı ve kolay bir şekilde uygulama geliştirebileceksiniz.

İşletmelerin finans, stok, üretim, muhasebe, CRM, ERP, MRP gibi birçok operasyonel faaliyetlerinin otomasyonu sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir teknoloji platformudur. Standart paket program mantığından oldukça farklı olan platform son kullanıcının yalın olarak kullanabileceği bir ürün değildir bunun yerine üzerinde geliştirilmiş konfigürasyonlar işletmelerin birbirlerinden farklı olan ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 1C’ nin yaygın iş ortakları ve serbest yazılım geliştiriciler tarafından üretilir yada özelleştirilirler. Bu yaklaşım sayesinde 1C: platformu üzerinde farklı dillerde onaylanmış 850 üzerinde sektörel çözüm geliştirilmiştir.

1C:Enterprise platformu ve konfigürasyon arasındaki ilişkiyi açıklayabilmek için 1C:Enterprise’ yi bir CD player ve Konfigürasyonuda CD ye benzetebiliriz. Video izlemek yada müzik dinlemek için Bir CD player a ihtiyacımız vardır CD player standart bir üründür biz zevklerimize uygun video yada müziği bir CD ye kaydeder ve dinleriz ve bunun gibi birçok CD oluşturabilir bunları arşivleyebiliriz Tıpkı bunun gibi 1C:Enterprise platformuna bir kere sahip oluruz üzerinde birçok konfigürasyon ve birçok veri tabanı oluşturabiliriz.

1c:İşletme İle Neler Yapabilirsiniz?

 • 2 Kalite Yönetimi,  Döküman Yönetimi, CRM Uygulamaları
 • 2 İnşaat Taahhüt Şirketlerine Yönelik Çözümler
 • 2 Üretim Çözümleri
 • 2 Servis Yönetim ve Call Center Uygulamaları
 • 2 Satınalma Tedarik Yönetimi
 • 2 E-Posta Yönetimi (MS Outlook Entegrasyonu)
 • 2 Teklif, Satış ve Pazarlama Yönetimi, Proje Yönetimi
 • 2 Yapı Endüstrisi Çözümleri
 • 2 AVM Yönetimi (Tesis Yönetimi) Çözümleri
 • 2 Dernek, Federasyon, Kulüp vs. Organizasyonlara Yönelik Çözümler
 • 2 Otomotiv Şirketleri Çözümleri
 • 2 Petrol Arama Çözümleri
 • 2 Akaryakıt Dağıtım Şirketlerine Yönelik Çözümler

webadv01